Vwayaje endistri mesaj konsènan ekspansyon nan Itilize pou TDT Dola

Materyèl pledwaye

LaGreater Miami Convention & Visitors Bureau (GMCVB) ansanm ak Greater Miami ak plaj yoHotel Asosyasyon (GMBHA) ap rele souMiami-Dade County Endistri vwayaj la rasanbleman ansanm ak apèl nan lidè eli eta an repons a lejislasyon ki sot pase ki pral devaste maketing ak pwomosyon nan endistri touris lokal nou an. Ak sèlman de semèn ki rete nan sesyon, bòdwo a ta redireksyon pou sèvi ak dola taks touris nanMiami-Dade County lwen touris objektif pwomosyonèl nan direksyon pou lòt itilizasyon grav ki afekte endistri nou yo ak viabilité nan GMCVB la.

(Isit la se yon lyen nan paj la ki gen bòdwo orijinal la depoze ( HB7097 ) ak amannman konsa byen lwen. Pou referans lang bòdwo, ale nan seksyon ki rele "Tèks Bill" epi klike sou "Original Filed Version" - seksyon an konsènan taks touris kòmanse nan paj8 .)

Si yo pase, nouvo lejislasyon an ap tou febli mak mondyal Greater Miami ak Beaches yo lè li detounen ak divize dola taks touris pami plizyè antite olye ke anba yon sèl efò maketing inifye ki itilize tout ekspètiz GMCVB, resous ak envestisman prive.

Aprè plis pase35 ane pwomosyon Greater Miami ak plaj yo pou vwayaj lwazi, reyinyon ak konvansyon ak evènman gwo, GMCVB a konnen premye men risk pou yo pèdi compétitivité nou an sou mache mondyal la. Si nou redwi maketing touris oswa gen yon apwòch fragmenté nan pwomosyon destinasyon nou nan mond lan, nou pral pèdi pati nan mache, enpak ekonomik ak travay.

Chanjman yo pwopoze yo menase lavni nan maketing touris nanMiami-Dade County osi byen ke fòs nan endistri vwayaj nou an. Nou te reyini ansanm nan tan lontan an pou konfwonte sèten pwoblèm oswa pou sipòte kòz enpòtan yo. Kit fè fas ak devèsman petwòl, oswa ranmase lajan pou vwazen nou yo nan Karayib la apre siklòn oswa vini ansanm siyen yonHotel angajman pou ede avèk rediksyon moustik pandan kriz Zika a - vwayaj Greater Miami, Ospitalite akHotel endistri se yon kominote fò ak inifye.

Nou mande endistri a ini ak sipòte nou kounye a. Li enpòtan pou endistri vwayaj Miami-Dade kontakte Reprezantan Florid yo ak Senatè yo nan telefòn ak imèl bayExpress enkyetid sou redireksyon taks touris lwen yon maketing touris inifye.

Anba a yo sijere pwen pale kòm byen ke yon lis ofisyèl eli nou yo ak enfòmasyon kontak.

Mèsi,

WILLIAM D. TALBERT, III, CDME
Prezidan & CEO
Greater Miami Convention & Visitors Bureau

WENDY KALLERGIS
Prezidan & CEO
Greater Miami & plajHotel Asosyasyon


TAXIS TOURISM DWE ITILIZE POU TOURISM MACHE

Taks touris yo te kreye espesyalman nan fon pisin pou pwomosyon touris. Ogmante itilizasyon aboli entansyon votè yo ak objektif la nan TDT la.

Anvan1985 , touris te nan yon bès nanMiami-Dade County . TDT a te kreye30 ane de sa paske nou anHotel ak kominote touris mande taks la sou endistri pwòp li yo pou reenvestisman nan pwogram maketing touris. Endistri nou an te chwazi abandone yon pòsyon nan pwofi yo nan lòd yo envesti nan pwogram maketing kenbe Greater Miami konpetitif nan mache mondyal la. Jodi a, akòz gwo pati nan lavant GMCVB a ak pwogram maketing ansanm ak patenarya kominote solid, Greater Miami te grandi nan yon mak mondyal fò ki ogmante nan demann ane-sou-ane.

Maketing touris pa GMCVB gen anpil siksè e endispansab pou Miami-Dade.

Touris nan Miami-Dade jenere $18 milya dola nan enpak ekonomik anyèl sipòte147000 travay. Touris ankouraje kwasans ayewopò ak pò maritim nou an, ki se pi gwo motè ekonomik Miami-Dade, ak lòt gwo endistri tankou komès ak byen imobilye ki kondwi devlopman ekonomik.

Maketing touris GMCVB te ogmante vizitè yo nan Miami-Dade nan nouvo dosye chak ane, atire23 milyon vizitè nan2018 . Pou chak $ 1 GMCVB depanse nan pwogram maketing nou yo, òganizasyon an reyalize yon retou $63 de enpak ekonomik nan kominote nou an, ki gen ladan minisipalite lokal yo. Sou tan lontan an5 ane, gen ekip la lavant GMCVB rezerve4000 reyinyon konvansyon pote2.4 milyon delege ak génération $1.05 milya dola nan enpak ekonomik nan kominote nou an.

Chanjman yo pwopoze yo pou detounen taks touris yo epi divize yo nan mitan minisipalite yo ta devaste maketing touris epi blese ekonomi ak kalite lavi kominote nou an.

Yon diminisyon nan dola maketing GMCVB ap febli mak Greater Miami, fè li mwens konpetitif sou mache mondyal la, epi li riske mete an danje endistri tèt kominote nou an. Kreye yon sistèm kote fon yo divize epi itilize pa lòt antite ki gen ti kras oswa pa gen okenn eksperyans nan maketing touris mondyal pral detwi efikasite nan efò pwomosyonèl ak elimine estrateji maketing konplè nou an konte.

Touris yo ak endistri touris lokal la peye bon pati yo pou sipòte sèvis gouvènman lokal yo atravè taks touris ak yon gwo pòsyon nan tout lavant ak taks sou pwopriyete yo kolekte nan Miami-Dade.

Touris yo peye apeprè38 % nan tout taks sou lavant kolekte nanMiami-Dade County total $1.25 milya dola chak ane, oswa $1744 pou chak kay chak ane. Yo menm tou yo peye apeprè $270 milyon dola nan taks touris ki se $515 pou chak kay. Anplis de sa, otèl peye yon gwo pòsyon nan tout taks sou pwopriyete yo kolekte. Se revni sa a itilize bay sèvis gouvènman tankou dlo, egou, enfrastrikti, ak ki fè respekte lalwa. San revni sa a, rezidan Miami-Dade yo ta bezwen peye plis taks chak ane pou finanse sèvis piblik yo. Pwojè lwa a pwopoze ta tou fòse endistri touris la ranplase lajan maketing detounen ki gen efè a nan yon ogmantasyon taks gwo.

LEJISLATÈ POU KONTAKTE
Sena:
Prezidan Bill Galvano (850)487 -5021 galvano.bill@flsenate.gov
Prezidan Rob Bradley (Afektasyon) (850)487 -5005 bradley.rob@flsenate.gov
Lidè majorite Kathleen Passidomo (850)487 -5028 passidomo.kathleen@flsenate.gov
Adjwen Lidè Majorite Anitere Flores (850)487 -5039 flores.anitere@flsenate.gov
Senatè Kelli Stargel (850)487 -5022 stargel.kelly@flsenate.gov
Senatè Lizbeth Benacquisto (850)487 -5027 benacquisto.lizbeth@flsenate.gov
Senatè Joe Gruters (850)487 -5023 gruters.joe@flsenate.gov
Senatè Manny Diaz Jr. (850)487 -5036 diaz.manny@flsenate.gov
Senatè Annette Taddeo (850)487 -5040 taddeo.annette@flsenate.gov
Senatè Jason Pizzo (850)487 -5038 pizzo.jason@flsenate.gov
Senatè Oscar Braynon (850)487 -5035 braynon.oscar@flsenate.gov
Senatè Jose Javier Rodriguez (850)487 -5037 rodriguez.jose@flsenate.gov
 
Chanm Reprezantan:
 
House Oratè Jose Oliva (850)717 -5110 jose.oliva@myfloridahouse.gov
House Minority Leader Kionne McGhee (850)717 -5117 kionne.mcghee@myfloridahouse.gov
Depite Bryan Avila (850)717 -5111 bryan.avila@myfloridahouse.gov
Rep. Daniel Perez (850)717 -5116 daniel.perez@myfloridahouse.gov
Rep Vance Aloupis (850)717 -5115 vance.aloupis@myfloridahouse.gov
Depite Anthony Rodriguez (850)717 -5118 anthony.rodriguez@myfloridahouse.gov
Depite Juan Fernandez-Barquin (850)717 -5119 juanf.barquin@myfloridahouse.gov
Depite Ana Maria Rodriguez (850)717 -5105 anamaria.rodriguez@myfloridahouse.gov
Depite Holly Raschein (850)717 -5120 holly.raschein@myfloridahouse.gov
Rep.Nick Duran (850)717 -5112 nicholas.duran@myfloridahouse.gov
Depite Javier Fernandez (850)717 -5114 javier.fernandez@myfloridahouse.go
Depite James Bush III (850)717 -5109 james.bush@myfloridahouse.gov
Depite Joseph Geller (850)717 -5100 joseph.geller@myfloridahouse.gov
Depite Michael Grieco (850)717 -5113 michael.grieco@myfloridahouse.gov
Depite Dotie Joseph (850)717 -5108 dotie.joseph@myfloridahouse.gov
Depite Barbara Watson (850)717 -5107 barbara.watson@myfloridahouse.gov
Rep. Sharon Pritchett (850)717 -5102 sharon.pritchett@myfloridahouse.gov
 

 

Resous

Prensip Fondamantal nan Vwayaj
Sa Ou Dwe Konnen

Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software